Historie společnosti

Společnost Solara má kompaktní rodinné vedení. Tradici výroby drží od roku 1989. Otázky pro majitele společnosti Solara:

Počátky veletržnictví v Čechách - prezentace střešních oken SolaraStřešní prosklení Solara HISTORIK, současnost

Jak jsem vnímal Solaru po sametové revoluci?

Petr: V roce 1989 jsem založil živnost, zaměstnal i pár známých a zápasil s porevoluční situací na československém trhu. Výroba a samostatnost v podnikání mne zcela naplňovaly.

Eleonora: Byla to svoboda své vlastní práce a svých dovedností. Rozvoj byl postupný, ale rychlý a živnost přešla během pár sezón do střední firmy.

Jakub: Pamatuji si první zkušenosti s klempířskými a truhlářskými stroji, s testováním oken, nebo s personálními starostmi. 

Jak vnímám Solaru dnes?

Petr: Dnes je to radost ze stabilní společnosti po téměř 25ti letech práce, zapojení do neustávajícího vývoje a zodpovědnost za rozjetý vlak.

Eleonora: Úspech vidím ve vývozu české výroby do zahraničí - v našem případě především do Německa. Také jsem ráda, že jádro výrobního týmu je stabilní. Vzdělávání, tradice a dobrá pověst řemesel je v Česku ke zlepšení.

Jakub: Dnes a v dohledné budoucnosti? Jako rozumný fair-trade ve stavebnictví. Hledání nové tradice, zpracovávání výrobků řemeslným přístupem, jednoduchá funkční řešení, lidský přístup bez technologických kliček.