Úvod / Reference / Okna pro památky / Prosklení historického podkroví v centru Prahy

Prosklení historického podkroví v centru Prahy

říjen 2016

Střešní prosklení v atypické povrchové úpravě ze starého dřeva jsme dodávali do krásného podkrovního bytu v centru Prahy. Střešní prvky jsou osazeny nad původní historický krov a jejich velikost a formát jsou přizpůsobeny požadavkům památkového úřadu.

Stažení návodu

Právě začíná automatické stahování návodu.

zavřít okno

Rámy a křídla prosklení jsou vyrobeny z výběrového prořezávaného borovicového masivu, v tomto případě se speciální povrchovou úpravou ve starém dřevě.
Vnější oplechování je provedeno z mědi.
Zasklení dvojskly Ug 1,1W/m2K. Tepelný prostup celého prosklení Uw 1,3 W/m2K.
Otevírání ve výšce instalovaných oken je zajištěno elektromotoricky. Mechanika elektromotorů je z vnitřní i vnější strany opticky schovaná, aby nenarušovala estetiku oken.
 

Více o střešním prosklení Solara HISTORIK...

Střešní prosklení Solara HISTORIK s krásným výhledem na věže Starého MěstaStřešní prosklení Solara HISTORIK s krásným výhledem na věže Starého Města Střešní prosklení Solara HISTORIK je osazeno nad původní trámy historického krovuStřešní prosklení Solara HISTORIK je osazeno nad původní trámy historického krovu Střešní prosklení Solara HISTORIK s elektromotorickým otevíránímStřešní prosklení Solara HISTORIK s elektromotorickým otevíráním Nové střešní prosklení Solara HISTORIK je obloženo starým dřevem, aby opticky splynulo s historickým krovemNové střešní prosklení Solara HISTORIK je obloženo starým dřevem, aby opticky splynulo s historickým krovem Střešní okno Solara KLASIK pro památkově chráněné budovy - malé okno s velkým sklemStřešní okno Solara KLASIK pro památkově chráněné budovy - malé okno s velkým Střešní prosklení Solara HISTORIK s elektromotorickým otevíránímStřešní prosklení Solara HISTORIK s elektromotorickým otevíráním Střešní prosklení Solara HISTORIK s krásným výhledem na věže Starého Města, vnější provedení v mědiStřešní prosklení Solara HISTORIK s krásným výhledem na věže Starého Města, vnější provedení v mědi